Jak napsat zavináč

Zavináč je jednoduchý symbol, který se používá v e-mailové komunikaci, kde odděluje adresu e-mailu od domény poskytovatele e-mailové schránky. Jak ale pomocí klávesnice napsat zavináč? Jako u každého problému na počítači, má i psaní zavináče hned několik řešení.

zavináč
internetový "zavináč"


Jak napsat zavináč pomocí klávesové zkratky Alt + v

Klávesová zkratka pro psaní zavináče je pravý Alt + písmeno „v“. Tedy stačí zároveň zmáčknout klávesu Alt+v a zavináč je na světě. Pro osvojení tohoto způsobu připomínáme, že je důležité mačkat jako první klávesu Alt (Alt na pravé straně od mezerníku).

Jak napsat zavináč na české klávesnici.
Jak napsat zavináč prostřednictvím české klávesnice.

Jak napsat zavináč pomocí anglické klávesnice Shift + 2(ě)

Pokud píšete na anglické klávesnici, naleznete zavináč na místě klávesy s číslem 2 (v české „ě“) v horní levé části klávesnice. K napsání zavináče musíte použít klávesu Shift + 2(ě). Přepnutí do anglické klávesnice je jednoduché a stačí k němu též klávesová zkratka levý Alt+Shift. Přepnutí zpět do české klávesnice je tím samým způsobem levý Alt+Shift.

Jak přepnout na anglickou klávesnici.
Jak přepnout na anglickou klávesnici.

Zavináč při psaní ve Wordu

Zavináč můžete také například při psaní ve Wordu vložit do textu prostřednictvím funkce „vložit symbol“. Pokud vložíte zavináč jednou, můžete jej samozřejmě pomocí klávesové zkratky ctrl+c a ctrl+v kopírovat na další místa. To je ale poněkud zdlouhavé, proto doporučujeme naučit se jeden ze způsobů popsaných výše a brzy uvidíte, že vám nebude psaní zavináče dělat potíže.

Žádné komentáře:

Okomentovat